Rizika spojená s cestovním pojištěním

Sekce

Hledat

Rychlá navigace:

Abbaye de Sénanque (klášter),
Arles (město),
Avignon (město),
Boyard (pevnost)
,
Calanques (rezervace),
Camargue (rezervace),
Cognac (město, muzeum)
,
Colorado de Rustrel,
Chateauneuf-du-Pape,
La Levande - levandule,
La Rochelle (město),
Le Mont-Saint-Michel (hrad),
Les Routes de la Lavande I.
,
Les Routes de la Lavande II.,
Pont Aven (město)
,
Pont du Gard (akvadukt),
Rouen (město)
,
Saint-Tropez (město),
Vierge (maják),

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Užitečné:

Pin It

TOPlist

info@fotofrancie.cz

Reklama:

Anketa

Libí se Vám naše fotografie?

Ano (136) Ne (5) Nevím (3)

Celkem hlasů: 144

Patříte mezi vášnivé cestovatele? Pokud ano, potom jistě víte, že je dnes možné sjednat cestovní pojištění online, z pohodlí domova, během několika minut. Jistě víte také to, že vám k tomu pomůže unikátní web Provnej24.cz, který je pro každého možností, jak sjednat svou pojistku i jednoduše. Ne vždy se nám ale může povést sjednat cestovní pojištění do zahraničí ve variantách, které potřebujeme. Podívejme se proto na možná rizika, která plynou z nesprávně sjednané pojistky.

Pozor na celkový rozsah

O čem v souvislosti s celkovým rozsahem mluvíme? Samozřejmě o ochraně, kterou získáme. Ta může hradit třeba léčebné výdaje, stejně jako může jít o ochranu, která je spojena s naší odpovědností, nebo s našimi zavazadly. Pokud je něco, na co bychom neměli zapomínat, je to rozhodně fakt, že využít lze srovnání cestovního pojištění a podle toho si navolit, jaká pojistka bude pro naše potřeby skutečně tou pravou.

Roli hraje také destinace

Dále nezapomínejme na to, že aby bylo i nejlevnější cestovní pojištění platné, je třeba správně zvolit destinaci, do které míříme. Dnes není problém sjednat cestovní pojištění mimo EU, stejně jako můžeme celkem hravě a jednoduše sjednat také cestovní pojištění do EU. V obou případech dostáváme možnost vybrat i konkrétní zemi. Jedině tak máme jistotu, že naše pojistka bude platit jak má, a to v zemi, do které se chystáme.

I limity pojistného krytí je dobré sledovat

O co se jedná, jde o maximální částky, které nám pojišťovna v případě pojistné události uhradí. Třeba takové cestovní pojištění na hory by je mělo mít dostatečně vysoké. Kromě zdravotních výdajů je třeba počítat třeba i s transportem a záchranářskými výdaji. A rázem mohou jít ceny i do milionů korun. Pokud zvolíme dané limity nízké, riskujeme, že budeme muset zbytek doplatit. Naštěstí dnes už můžeme sjednat nejlevnější cestovní pojištění online s možností toho, že si konkrétní výši daných limitů sami zvolíme, dle našeho uvážení. A to s ohledem i na méně tradiční země, jako je Estonsko.

Bookmark and Share

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře