3 tipy kam letos na bezpečnou dovolenou

Sekce

Hledat

Rychlá navigace:

Abbaye de Sénanque (klášter),
Arles (město),
Avignon (město),
Boyard (pevnost)
,
Calanques (rezervace),
Camargue (rezervace),
Cognac (město, muzeum)
,
Colorado de Rustrel,
Chateauneuf-du-Pape,
La Levande - levandule,
La Rochelle (město),
Le Mont-Saint-Michel (hrad),
Les Routes de la Lavande I.
,
Les Routes de la Lavande II.,
Pont Aven (město)
,
Pont du Gard (akvadukt),
Rouen (město)
,
Saint-Tropez (město),
Vierge (maják),

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Užitečné:

Pin It

TOPlist

info@fotofrancie.cz

Reklama:

Anketa

Libí se Vám naše fotografie?

Ano (136) Ne (5) Nevím (3)

Celkem hlasů: 144

/gallery/francie.jpg

O tom, že Francie patří, mezi země tzv. "na pováženou" s ohledem na bezpečnost dovolené není třeba pochybovat. Není to bohužel jediná země v Evropě, kde si hrozba terorismu vybírá svou daň na turistickém ruchu.

Lidé se bojí cestovat k moři a více než kdy jindy začínají hledat destinace, kde je hrozba terorismu menší. Nikdy totiž nemůžete zaručit 100% jistotu, na což si bude bohužel nutné zvyknout.

V roce 2015 bylo podáno na 1 milion žádostí o azyl z řad uprchlíků, přičemž většina z nich míří do Německa hlavně přes Řecko a to i do dalších zemí Evropy, právě třeba do Francie a severských zemí.

Pro ty z vás, kdo se nechtějí připravit o každoroční zaslouženou dovolenou, jsme připravily seznam 3 destinací, které patří mezi "bezpečné" země. V uvozovkách proto, že dnes bohužel nejste v bezpečí nikde.

Bulharsko

Absolutní jedničkou je Bulharsko. Pro české občany země zaslíbená. Za necelé 4 hodiny letu z Prahy či Brna se dostanete do levné destinace, kde si užijete vy i vaše děti.

Možná vás napadne trocha nostalgie při prvním pohledu na některá letoviska či ještě nerekonstruované hotely, avšak vše vynahradí místní historické památky, z nichž je řada zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Doporučuje navštívit Sozopol nebo úžasné městečko Nesebar.

Slovensko

Stejně jako Česká Republika, i Slovensko patří mezi země, kterým se problémy vyhýbají. Doufejme, že tomu tak bude i nadále.

Pokud vám nevadí, že letos nebude moře, vydejte se k našim sousedům. Třeba do Nízkých a Vysokých Tater.

Slovensko je známo svými termálními prameny a lázněmi. Rozhodně doporučujeme jednu z nejnavštěvovanějších oblastí Nízkých Tater, oblast Liptova. Zde si užijete horké termální prameny v lázních Bešeňová, vyřádit se můžete v obrovském aquaparku Tatralandia pod vrcholky Nízkých Tater, anebo si vychutnejte některou z nabízených tras pro pěší túry. Osobně doporučuji tu na Štrbské Pleso.

Dubaj

Pokud váháte nad tím, kam letos bezpečně k moři, možná vás zláká Dubaj. Přepychový emirát, ležící u pobřeží Perského zálivu je každoročně jednou z nejnavštěvovanějších destinací světa a na rozdíl třeba od Egypta nebo Tunisu patří mezi bezpečné země.

Teroristické hrozby se Dubaji vyhýbají a my doufáme, že tomu bude i v budoucnu.

Jedná se o celoroční destinaci, kam se léta jak v zimě, tak v létě. Avšak během července a srpna počítejte s tím, že teploty budou atakovat hranici 40 stupňů celsia ve stínu. Otázkou tedy zůstává, zda raději nevycestovat o trochu později na podzim, kdy panují ideální teploty kolem třicítky.

No a co v Dubaji? Můžete tu jen tak polehávat na pláži a vychutnávat si jemný písek a moře, můžete poznávat historickou část Dubaje, tzv. Staré město. Nebo se vydat do pouště prožít jedno nezapomenutelné dobrodružství.

A kam vyrazíte letos na dovolenou vy?

Vybrat zájezd si můžete také na webu NajitDovolenou.cz, která shromažďuje zájezdy od téměř 300 cestovních kanceláří na jediném místě. Dokážete si tak srovnat ceny zájezdů a vybrat požadovaný termín.

Bookmark and Share

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře